Ontdek de natuur in Eindhoven tijdens de City Nature Challenge

Van 24 tot en met 27 april 2026 doet Eindhoven mee aan de City Nature Challenge. Dit is een wereldwijde natuuractie waarbij steden over de hele wereld meedoen. In deze dagen gaan mensen op zoek naar planten en dieren in hun eigen omgeving. Ook jij kunt meedoen, gewoon in je eigen stad. Op zaterdag 25 april 2026 organiseren de gemeente Eindhoven en Stichting Semblis een ochtend met uitleg over apps en websites voor het registreren van waarnemingen, gevolgd door een natuurexpeditie in De Wielewaal.

Tijdens de City Nature Challenge is de oproep om in Eindhoven zoveel mogelijk soorten te ontdekken en vast te leggen. Een gezamenlijke soortenjacht. Een andere naam ervoor is een Bioblitz. Het maakt niet uit welke plant of vogel je registreert. Of je nu een plant ziet, een vogel hoort of een insect fotografeert. Meedoen is gratis, voor alle leeftijden en je hebt geen ervaring nodig.

Natuurexpeditie op zaterdag 25 april

Op zaterdag 25 april 2026 organiseren Gemeente Eindhoven en Stichting Semblis een instructie ochtend en een natuurexpeditie in en rond park De Wielewaal. Tijdens deze dag leer je meer over de natuur in de stad, hoe je mee kunt doen en ga je zelf op pad om planten en dieren te ontdekken. Begeleiders helpen je daarbij.

Programma zaterdag 25 aprilTijd
Inloop: binnenkomst bij Kerk De Bron (Elburglaan 51 in Eindhoven)9.00-9.30 uur
Introductie: de gemeente Eindhoven en Stichting Semblis openen de dag. Zij vertellen wat de City Nature Challenge is en laten zien hoe je kunt meedoen.9.30-10.00 uur
Instructies: Uitleg over het gebruik van de apps ObsIdentify en waterdiertjes.nl. Je leert hoe je planten en dieren herkent en waarnemingen vastlegt.10.00-11.15 uur
Lunchpauze11.15-12.15 uur
Middagprogramma met begeleiding: Deelnemers worden verdeeld in kleine groepjes van maximaal 20 tot 25 personen. Samen met excursieleiders loop je naar park De Wielewaal en doe je waarnemingen. Vanaf 15.00 uur kun je zelfstandig verder gaan en in je eigen tempo waarnemingen doen in het park.12.15-15.00 uur

Aanmelden

Aanmelden voor het programma op 25 april kan eenvoudig door het aanmeldformulier in te vullen.